اصول طراحی ست اداری

ست اداری از لوازمی است که هر کسب و کاری به آن نیاز دارد

فرض کنید به آموزشگاهی مراجعه کردید و از آن ها لیست دوره های آموزشی آنها را خواسته باشید و به شما برگه ای داده شود که لیست دوره ها به تنهایی در یک برگه سفید نوشته شده است.

در این صورت وقتی به خانه برمیگردید و سوالی برایتان پیش آید، مبیبنید که هیچ اطلاعات تماس و اطلاعات دیگری در اختیار ندارید و برگه بی اصل اساس در نظرتان جلوه می کند.

اما زمانی که برگه شامل لوگو ، اطلاعات تماس و طراحی خوبی  باشد در نظر شما زیبا تر جلوه کرده و بیشتر مورد قبول شما واقع میشود. و شما به راحتی میتوانید نیاز ها و سوالات خود را به راحتی پاسخ دهید و آن آموزشگاه حس بهتری به شما منتقل می کند و دوست دارید بیشتر از دوره های آن استفاده کنید.

چاپ ست اداری یا اوراق اداری مجموعه و منظم و هماهنگی از لوازم اداری  میباشد که از طراحی گرافیک هماهنگ و عناصر ارتباطی یکسان و اندازه های استاندارد و هماهنگ استفاده شده است.

طراحی ست اداری

طراحی ست اداری

طراحی گرفیکی ست ، تاثیر چشمگیری در جذابیت و گیرایی و زیبایی ست دارد.

بیشتر اطلاعات باید  به صورت شفاهی همیشه تکرار شود  اوراق اداری  این اطلاعات را به صورت نوشتاری در اختیار مخاطب در زمان کمبود وقت قرار میدهد

این اطلاعات شامل

اطلاعات تماس

آدرس

ایمیل

لوگو

و ….

در این صورت ما ترجیح میدهیم از ست یا اوراق اداری استفاده کنیم.

به طور مثال در فاکتور فروش به جز اطلاعاتی که مثل قیمت فروش و ، تخفیف و ..وجود دارد، اطلاعاتی مثل شماره تماس  ، ایمیل و… باید وجود داشته باشد .

در واقع اوراق اداری زبان شفاهی را به صورت  نوشتاری  در یک قالب و ظاهر زیبا را نشان میدهد.

اگر کارت ویزیت ، فاکتور ، پاکت نامه ، سربرگ ، سی دی و لوازمی که در کارتان بهشان نیاز دارید به صورت هماهنگ  در قالب نوشته و طراحی گرافیک با عناصر یکسان همراه باشد هویت و تاثیرگزاری بیشتری به کارتان میبخشد.