تاثیر چاپ کاتالوگ در تبلیغات

تاثیر چاپ کاتالوگ در تبلیغات - چاپ آنلاین - چاپ و هدایای تبلیغاتی

کاتالوگ یکی از گزینه های تبلیغاتی برای برند ،شرکت و محصولات و خدمات است که در جذب مخاطب برای دستیابی به فروش بیشتر تاثیر بسزایی دارد.توزیع و چاپ کاتالوگ در واقع نماینده شما نزد مشتری است که به معرفی اهداف ، ارزش ها و محصلاتتان خواهد پرداخت.

بر اساس تحقیقاتی که صورت پذیرفته است ، درصورتیکه برای طراحی و توزیع صحیح  کاتالوگ ،روشی مناسب مورد استفاده قرار گیرد ،موجب افزایش فروش ، به میزان 20 درصد خواهد شد.

مشخصات یک کاتالوگ خوب ، برخورداری از تصاویر با کیفیت و حرفه ای و متنی غنی و توضیحاتی همه جانبه است بطوریکه علاوه بر ترغیب مخاطب به دنبال نمودن ادامه کاتالوگ ، پاسخگوی سوالات و نیازهای وی نیز باشد.

شما برای معرفی خود و محصولاتتان به مشتری نیازمند انجام تبلیغات هوشمند و موثر هستید.تبلیغاتی که قادر باشد اپشن های شما را ، خواسته ها و هدافتان بصورت شفاف و واضح آشنا کند.

در صورتیکه قصد دارید یک تبلیغ هوشمند و هدفمند داشته باشید ، پیشنهاد میکنم که برای خودتان یک کاتالوگ طراحی و در چاپخانه چاپ نمایید.کاتالوگ یکی از رسمی ترین تبلیغات شما در دستان مخاطب است لذا در طراحی آن دقت نمایید زیرا به نوعی معرف شخصیت و کلاس کاری شما در دستان مشتری است.

در مورد تاثیر یک کاتالوگ در تبلیغات شما باید به این نکته توجه نمایید که زمانی که مخاطب ،کاتالوگ شما را در دستانش میگیرد ، عکس و توضیحات محصولات شما و خدمات شما را مانند یک آلبوم ورق خواهد زد ،بنابراین برای طراحی کاتالوگ دقت در طراحی را مد نظر قرار داد و طراحی را تدارک دید که سبب جذب مخاب گردد و وی را ترغیب به ورق زدن کاتالوگ نماید.این در حالی است که در صورت انتخاب دیگر روش های معرفی و تبلیغات خود مانند یک کارت ویزیت و یا بروشور ، به تبلیغاتی موقتی روی آورده اید ،در حالیکه تهیه کاتالوگ اثری طولانی تر از دیگر روش ها خواهد داشت.علاوه بر این ،دیگر وسایل تبلیغاتی با محدودیت روبرو هستند ،بعنوان مثال در یک بروشور ،تعداد محدودی از عکس و متون را میتوانید قرار دهید.این در حالی است که در کاتالوگ با هیچگونه محدودیتی روبرو نخواهید بود.تنها موضوعی که لازم است رعایت نمایید ،این است که از زیاده گویی بپرهیزید .زیرا در صورتیکه حوصله مخاطب سر روی ،از بررسی ادامه کاتالوگتان سر باز خواهد زد و هزینه شما سوخت میگردد.

کدام مشاغل نیاز به کاتالوگ دارند؟

در پاسخ به این سوال میتوان گفت که استفاده از کاتالوگ مربوط به حوزه خاصی نیست و حتی کسانیکه خدمات محدودی دارند نیز میتوانند از کاتالوگ های متنی با تعدادکمتری از عکس های مرتبط استفاده نمایند.اما بطور کلی کاتالوگ بیشتر مورد استفاده مشاغلی قرار میگیرد که به نوعی محصولاتی را عرضه میکنند .بعنوان مثال مشاغلی مانند شرکت های دکوراسیون یا تولید وسایل خانگی یا مبلمان که اقدام به فروش محصولی خاص میکنند ، نیاز بیشتری به تهیه کاتالوگ دارند ،زیرا باید محصولات و خدمات خود را از طریق عکس به مخاطبان خود بشناسانند.

نکاتی در مورد تهیه و توزیع کاتالوگ:

  • در زمان حضور در نمایشگاه ، به تعداد مناسب کاتالوگ تهیه نمایید .زیرا یکی از بزرگترین بازار های هدف ، در زمان برگزاری نمایشگاه به سراغ شما خواهند امد.
  • برای محصولات خود ارزش قائل شوید.بدان معنی که اگر شرکت معتبری هستید و محصولات با کیفیتی عرضه میکنید ، از تهیه کاتالوگ های ارزان قیمت و با کیفیت پایین بپرهیزید.زیرا یک کاتالوگ ،نماینده شما در نزد مخاطب است.
  • در صورتیکه نماینده دارید ،تعداد کافی کاتالوگ را در اختیار نمایندگان خود قرار دهید
  • در جلسات معارفه ،به تمام افراد حاضر در جلسه یک کاتالوگ بدهید.این کار موجب بالا بردن ضریب فروش شما خواهد شد.
  • به وسیله پست برای مشتریان بالقوه خود کاتالوگ ارسال نمایید.
  • تعادل در توزیع را رعایت نمایید.بدین معنی که نه کاتالوگ های خودتان را به تعداد زیاد در دسترس عموم قرار دهید و نه خساست به خرج دهید.

تاثیر چاپ کاتالوگ در تبلیغات - چاپ آنلاین - چاپ و هدایای تبلیغاتی

تاثیر چاپ کاتالوگ در تبلیغات - چاپ آنلاین - چاپ و هدایای تبلیغاتی

Summary
تاثیر چاپ کاتالوگ در تبلیغات
Article Name
تاثیر چاپ کاتالوگ در تبلیغات
Description
تاثیر چاپ کاتالوگ در تبلیغات
Author
Publisher Name
چاپخانه آنلاین پارسی چاپ
Publisher Logo