خلاقیت در طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت یکی از معرف هایی است که معمولا در قرار اول با مخاطب بین شما و مشتری مبادله میشود.با توجه به هجمه اطلاعاتی که روزانه توسط انسان ها مبادله میشود ،طراحی کارت ویزیت شما بهتر است به گونه ای باشد که مشتری آنرا برای همیشه در ذهن خود ثبت نماید.متاسفانه امروزه به دلیل عجله در سفارش و تحویل ،طراحی ها اکثرا شبیه به هم هستند و از یک الگوی از پیش تعیین شده تبعیت میکنند و عاری از خلاقیت هستند.البته این نکته را نیز نباید در نظر گرفت که برخی افراد هزینه بیشتر بایت یک طرح خاص و فانتزی را بیهوده میدانند در حالیکه اگر کارت ویزیت شما یک طرح منحصر بفرد و بدیع داشته باشد هرگز از یاد مخاطبتان نخواهد رفت و حتی اگر در آن زمان به زمینه کاری شما احتیاج نداشته باشد نیز ،در صورتیکه طرح کارت ویزیت شما جالب باشد آنرا نگاه میدارد و به محض احتیاج به شما آنرا بیاد میاورد.در این مقاله قصد بررسی ایده هایی را داریم که توسط آنها میتوانید ایده های جدیدی را برای چاپ کارت ویزیت های خود اجرا نمایید.

 

کارت ویزیت های چوبی

در طراحی این کارت های ویزیت میتوانید زمینه کاری خودتان را بصورت پانچ شده بر روی کارت خالی نمایید.و یا در اطراف کارت را متناسب با کار خود برش دهید.در زیر نمونه هایی از کارت ویزیت های چوبی پانچ شده آورده شده است.این برش ها توسط دستگاه لیزر بر روی چوب برش داده میشود.

 

کارت ویزیت مگنتی

در صورتیکه کارت ویزیت شما مگنتی باشد و همچنین طراحی زیبایی داشته باشد میتوانید شانس این را داشته باشید که اطلاعات شما بر روی لوازم فلزی نظیر گاوصندوق مخاطب چسبیده شود.

کارت ویزیت سه بعدی

میتوانید برش های روی کارت ویزیت را بشکلی انجام دهید که وقتی آنرا باز میکنید طرحی سه بعدی بر روی کارت برجسته شود.

خط تا های هوشمندانه

در طراحی کارت ویزیت میتوانید با یک خط تای ساده آنرا بشکلی خاص در اورید .بعنوان مثال بصورت اریب خط تایی بر روی آن در نظر بگیرید که در زمان تا خوردن به عنوان یک پایه عمل نماید.

پازلی

این مورد در ایران چندان مرسوم نیست اما نمونه های خارجی آن به تازگی در حال وارد شدن به ایران هستند.میتوانید مشخصات خود را بر روی کارت ویزیت بصورت پازل چاپ نمایید تا مخاطب با تکمیل آن به رزومه شما برسد.این ایده در بخاطر سپردن شما در ذهن مخاطب بسیار بسیار تاثیر گذار است.

اشکال هندسی نامتعارف

اکثر کارت ویزیت ها بشکل مستطیل طراحی میشوند.اما اگر کمی جسارت به خرج دهید و اشکال نامتعارف مانند دایره را در لیست انتخاب های خود قرار دهید ،به دلیل اینکه چشم مخاطب به آن عادت ندارد ،موجب تاثیر گذاری بیشتر در ذهن مخاطب خواهید شد.

کارت بسته بندی!

اگر محصولی را ارائه میکنید که در مقیاس کم قابل عرضه است ،مانند ادویه ،میتوانید یک پاکت کوچک را سفارش دهید که بر روی بدنه آن مشخصات شما چاپ شده باشد.

پرفراژ

میتوانید با تعبیه قسمتی از یک رفراژ بر روی بدنه کارت ویزیت آنرا قابل تقسیم به دو قسمت نمایید.اما توجه داشته باشید که بر روی هر دو قسمت مشخصات تماس یکی باشد.یکی از مشاغلی که میتوانند از این خلاقیت استفاده کنند وکلا هستند که ممکن است کارت آنها برای زوجینی که قصد طلاق دارند مورد استفاده قرار گیرد.

برچسب

اگر شغل شما به نوعی با تغییر مشتری سر و کار دارد ،میتوانید برچسبی را بر روی کارت در نظر بگیرید.بعنوان مثال برای کلینیک های لاغری میتوانید از برچسب هایی مانند برچسب های زیر استفاده نمایید.

ترغیب مخاطب به فعالیتی خاص

برای داشتن یک کارت ویزیت خلاقانه باید برای مواد اولیه آن پا را فراتر از مقوا که بیس اصلی تمام کارت ویزیت ها هستند بگذارید.بعنوان مثال یک مربی ورزشی کارتی را با استفاده از سیلیکون طراحی نموده که برای دسترسی به مشخصات تماس آن باید آن را بکشید!

چاپ کارت ویزیت تهران

خلاقیت در طراحی کارت ویزیت - سفارش آنلاین کارت ویزیت خلاقیت در طراحی کارت ویزیت - چاپ آنلاین کارت ویزیت چاپ کارت ویزیت فوری