طراحی زیباترین لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی!یک دنیای پیچیده…

گاهی نشات گرفته از ذهنی خلاق و گاهی ناشی از مهارت های بسیار زیاد.

در دنیای رو به جلو امروز هر ساعت شاهد به ثبت رسیدن شرکت های زیادی هستیم.لحظه به لحظه سایتهای اینترتی رشد میکنند.و در اکثر موارد افراد نیازمند شاخصی هستند تا علامت تجاری خود را از دیگران متمایز نمایند.

این علامت تجاری ،لوگو است.

برای طراحی موفق یک لوگو به دو عنصر نیاز است:

 1. آشنایی با نرم افزار های طراحی لوگو مانند کورل دراو ،فتوشاپ ، ایلاستریتور و ایندیزاین
 2. داشتن ذهنی خلاق

در حین طراحی لوگو به یک نکته باید توجه داشت ; اینکه لوگوی یک شرکت نمادی است که بشکل غیر مستقیم نام یا حرفه یک شرکت را در ترکیب خود استفاده مینماید.

مواردی که در طراحی لوگو باید رعایت شود:

 • یکی از مواردی که در طراحی یک لوگوی حرفه ای و زیبا باید رعایت شود این است که توجه داشته باشیم که به دلیل افزایش روز افزون لوگوها در دنیای تجارت ،شناختن تنها تعداد کمی از نمادها بدون نام ،قابل شناسایی هستند و برای بهتر شناخته شدن برند شما بهتر است از یک نام در کنار سمبل استفاده شود.
 • نکته دوم اینکه در لوگوی خود حتما از یک نشانه و سمبل استفاده نمایید.زیرا درک آن برای افراد کم سواد یا حتی بی سواد نیز ممکن میشود.
 • نکته سوم عدم استفاده از حروفی است که در بازارهای بین المللی ناشناخته است.بعنوان مثال استفاده از حروف «گ» «چ» «پ» «ژ» در یک لوگوی فارسی که در بازارهای عربی توزیع میشود غیر قابل تلفظ و بیان است.

مراحل طراحی یک لوگوی زیبا و منحصر بفرد

 1. هدفتان از داشتن لوگو چیست؟

باید مشخص نمایید که چه یزی از لوگو میخواهید؟بدان معنی که در نگاه اول چه چیزی را در ناه مختبتان میخواهید تداعی نمایید؟در ادامه به چند مورد از اهداف یک لوگو میپردازیم:

 • معرفی یک برند:بدان معنی است که کسب و کارتان را بتازگی شروع نموده اید و نیاز به معرفی خود دارید.
 • تثبیت برند:بدان معنی است که شرکت شما سابقه دار است و نیاز دارید آنرا در ذهن مخاطب تثبیت نمایید.
 • اعتماد بخشی: بدان معنی است که شرکت شما یک برند سابقه دار است و مشتریان نیز آنرا میشناسند ،اما برای فروش بیشتر نیاز به جذب اعتماد مخاطبان دارید.
 • حس تحسین برانگیزی : در حالتی است که تمام موارد گفته شده در بالا را با موفقیت گذرانده اید و نیاز به حس برتری نسبت به سایر رقبایتان دارید.
 1. مخاطبتان را بشناسید

شما بعنوان یک مدیر و یا یک طراح حرفه ای باید اطلاعات کافی از مخاطبان هدف و سلایق آنها داشته باشید.بعنوان مثال لوگوی یک اسباب بازی از طرحی کودکانه و با رنگ های شاد تشکیل شده است حال آنکه برند یک لپتاپ عاری از هرگونه رنگ و لعابی است.

 1. تصمیم اینکه نام در لوگو ثبت شود یا خیر

اینکه نام برند شما در کنار سمبل لوگویتان آورده شود یا خیر یک سلیقه شخصی است اما اگر در نام شرکت شما حروف غیر قایل ترجمه آورده شده یا نامش طولانی است بهتر است از خیر آن بگذرید.

 1. از سایر لوگوها فقط ایده بگیرید و تقلب نکنید!

اگر لوگوی خود را شبیه به یک برند مشهور طراحی نموده اید ، شاید در نگاه اول جذاب به نظر بیاید اما در ذهن مخاطب یک برند کپی بردار و تقلب کار شناخته میشوید.برندی که نه تنها برای لوگوی خود خلاقیت به خرج نداده بلکه ممکن است تولیداتش نیز مانند لوگویش تقلبی از کار در بیاید!

 1. رعایت رنگ های سازمانی

اگر در سازمان شما رنگ شاخصی وجود دارد و قبلا نیز توسط این رنگ ها فعالیت و یا تبلیغاتی داشته اید بهتر است از همان چارچوب رنگی استفاده نمایید تا تداعی گر فعالیت های سابقتان نیز باشد.اما اگر در ابتدای کارتان هستید و هنوز فعالی را شروع نکرده اید بهتر است با علم روانشناسی رنگ ها را برگزینید.

 1. چندین طرح بکشید

طرح ها و ایده های ذهنی خود را بر روی کاغذ پیاده کنید.بهترین آنها را برگزینید و سپس با برنامه هایی نظیر corel draw ، photoshop ، indesign و یا illustrator آنها را به اشکال برداری یا وکتوری تبدیل نمایید.

در این مرحله دقت داشته باشید که هرچه طراحی دستی شما قوی تر و خلاقانه تر باشد ، طرح نهاییتان پیچیده تر و قدرتمند تر است.

 1. رعایت سادگی

هرچه لوگوی شما ساده تر باشد ،بخاطر سپاری آن آسانتر است.یک نگاه به لوگوی شرکت نایک بیاندازید.ساده است و بخاطر سپاری آن آسان.

لوگوی خود را تبدیل به یم تابلوی نقاشی شلوغ نکنید!

 1. از دیگران نظر بخواهید.

شما برای دیگران طراحی میکنید و نه خودتان!پس از دیگران نظر بپرسید .اما دقت نمایید که در این کار زیاده روی نکنید و وسواس بخرج ندهید.زیرا عوام فقط نظر میدهند و از طراحی حرفه ای چیزی نمیدانند.

در پایان با تمام مواردی که برای طراحی یک لوگوی زیبا و حرفه ای نیاز است ،باید بگویم که طراحی لوگو یک کار حرفه ای و روانشناسانه است و با مطالعه چندین مقاله نمیتوان یک لوگوی حرفه ای طراحی کرد و تنها بعنوان یک کارفرما اطلاعاتتان در مورد چیزهایی زیاد میشود که قرار است از طراح بخواهید و اطلاعاتی که او نیاز دارد تا یک لوگوی حرفه ای طراحی نماید.پس اگر بدنبال طراحی یک لوگوی خاص و زیبا هستید با مشاوران چاپخانه  پارسی چاپ در تماس باشید.

زیباترین لوگو زیباترین لوگو

طراحی زیباترین لوگو

طراحی زیباترین لوگو

طراحی بهترین لوگو لوگو طراحی لوگو طراحی لوگوی منحصر به فرد