مزایای چاپ کاتالوگ

 مزایای چاپ کاتالوگ - چاپ آنلاین کاتالوگ - سفارش چاپ کاتالوگ - چاپ آنلاین - سفارش چاپ

استفاده از کاتالوگ یکی از قدیمی ترین و همچنین موثر ترین روش ها در تبلیغات است.کاتالوگ در واقع راهی برای معرفی محصولات شرکت به مخاطبان است.در قدیم کاتالوگ ها بصورت تک برگی و شبیه به تراکت طراحی میشدند.این نوع از تراکت ها بسیار شبیه به پوستر بودند که بر پشت و روی آن اطلاعات محدودی به مخاطب عرضه میشد.اما امروزه شکل آن دچار تغییر شده و از صفحات بیشتری تشکیل شده است بطوریکه حداقل 8 صفحه را متشکل میشوند.در کاتالوگ توضیحات مفصل تر و اطلاعات دقیق تر به مخاطب عرضه میشود.

به منظور تهیه و چاپ کاتالوگ میباسیت اطلاعات مورد نیاز جمع آوری و نسبت به اماده سازی مطالب اقدام شود.علاوه بر آن استراتژی بازاریابی منطبق با برنامه بازاریابی  Marketing Plan برنامه ریزی و پس از آن در بازار هدف توزیع گردد.

و اما قبل از چاپ کاتالوگ به چه مواردی نیاز است؟

·         تعیین بازار هدف

·         توضیح خدمات قابل ارائه و یا معرفی محصولات تولیدی

·         ارائه توضیحاتی راجع به اینکه در صورت استفاده از خدمات و محصولات شما ،چه منافعی نصیب مخاطب میگردد کدام بخش از نیازهای وی مرتفع خواهند گردید.

·         تهیه فهرستی از اهداف چاپ و توزیع کاتالوگ و انتظاراتی که صاحب کسب و کار از بازار هدف دارد .

قبل از چاپ کاتالوگ و در مرحله تنظیم اطلاعات این موارد را رعایت نمایید تا کاتالوگ شما از سوی مخاطب پس زده نشود.

·         مطالب را بشکلی صریح بیان نمایید و از حاشیه پردازی دوری نمایید .زیرا موجب کلافگی مخاطب شده که از بررسی تمامی مطالب شما منصرف میگردد.

·         نحوه تماس با خودتان را در محلی مناسب و پشت جلد درج نمایید.همچنین بهتر است یکی از راه های تماستان را در هر برگه از کاتالوگ قرار دهید تا در صورت ورقه شدن کاتالوگ موجب سردرگمی مخاطب نشود.

·         تمرکز خود را بر روی نیاز مشتری متمرکز کنید و نه نیاز های خودتان.

·         مطالب بشکل مختصر بیان شود و از زیاده گویی بپرهیزید.

نکات مهمی که در زمان سفارش کاتالوگ

برای سفارش کاتالوگ سعی نمایید از برترین مواد اولیه استفاده نمایید.زیرا کاتالوگ شما مانند یک ویزیتور برایتان عمل میکند و خود را توسط آن به مخاطب عرضه میدارید لذا خساست در این امر موجه نخواهد بود.تا جای ممکن سعی نمایید قسمتی از کاتالوگ خود را به قسمت تخفیفات و یا شرایط خدماتی اختصاص دهید.این کار موجب فروش بیشتر شما خواهد شد .در صورتیکه نیاز دارید کاتالوگ کاغذی چاپ نمایید (در مورد انواع کاتالوگ به دو نوع کاغذی یا سنتی و نوع دیجیتال که داخل کامپیوتر باز میشود میتوان اشاره نمود.)سعی نمایید از کاغذ های گلاسه استفاده نمایید.این موضوع سبب میشود عمر کاتالوگ افزایش یابد.علاوه بر این تصاویر چاپ شده بر روی کاغذهای گلاسه بسیار جذاب تر از سایر کاغذها هستند.

مزایای چاپ کاتالوگ چیست؟

1.      برندینگ و برند سازی

در صورتیکه یک تصویر از لوگوی خود به علاوه توضیحاتی از خود را بکلی که گیرایی داشته باشد را در کاتالوگ خود بکار ببرید ،نسبت به برند سازی خود کمک شایانی نموده اید.

2.      کسب و کارتان در معرض دید قرار خواهد گرفت

توسط کاتالوگ میتوانید کسب و کارتان را در معرض دید قرار دهید .توسط کاتالوگ محصولات و خدمات مورد ارائه خود را به مخاطب عرضه میدارید و به نوعی مشتری را جذب مینمایید.

3.      گستردگی اطلاع رسانی

یکی از مزایایی که کاتالوگ نسبت به سایر موارد اطلاع رسانی دارد ،عدم محدودین فضای آن است .بدین معنی که به دلیل برخورداری از صفحات گشترده میتوانید هر حجم از اطلاعاتی که میخواهید را درون آن بگنجانید بدون اینکه دغدغه محدودیت فضا را داشته باشید.بعنوان مثال در یک برور تمامی اطلاعات حداکثر در یک کاغذ A4 میتواند چاپ گردد.

4.      ماندگاری طولانی مدت

در صورتیکه از کاتالوگ استفاده نمایید امکان این را به مخاب خود میدهید که اطلاعات شما را برای مدت طولانی تری در دست داشته باشد.چیزی که با چاپ تراکت یا بروشور امکان پذیر نیست و به دلیل جنس آن و حجم کوچک آن به زودی از رخه استفاده خارج خواهد شد.