هدایای تبلیغاتی کارمندان

هدایای تبلیغاتی کارمندان - سفارش اینترنتی چاپ و هدیه تبلیغاتی

اگر مدیریت یک سازمان و یا شرکت را بر عهده دارید بطور حتم به فکر دادن هدیه تبلیغاتی به کارمندان خود افتاده اید .زیرا استراتژی یک مدیر موفق در اولویت گذاشتن کارمندانش است زیرا با ارزش نهادن به کارمندان بطور غیر مستقیم در بهبود راندمان کاری و بالا بردن میزان موفقیت سازمان تاثیر دارد.

در انتخاب هدیه تبلیغاتی کارمندان این مسئله مهم نیست که هدیه گران باشد یا ارزان ، بزرگ باشد یا کوچک .مهم این است که کارمند شما بداند که از وی تقدیر شده است.

بعنوان یک مدیر در مناسبت های متفاوتی میتوانید به کارمندان خود هدیه تبلیغاتی دهید من جمله اعیاد مناسبتی نظیر عید نوروز ،اعیاد مذهبی ،روز کارمند ،روز مادر و یا پدر و ….

اگر کمی هوش به خرج دهید میتوانید علاوه بر اینکه هدیه ای به کارمندان خود داده اید ، برای سازمان خود نیز تبلیغاتی انجام دهید.ولی همانطور که در بالاتر نیز گفته شد در صورتیکه بخواهید هدیه تبلیغاتی شما دیده شود باید آنرا کاربردی انتخاب نمایید.و نه اینکه به قیمت آن و یا بزرگی و کوچکی آن اهمیت دهید.بعنوان مثال اگر یک لیوان را بعنوان هدیه تلبلیغاتی در نظر بگیرید ، ممکن است از یک فلاسک بیشتر دیده شود زیرا کاربردی روزانه دارد و دائما جلوی چشم کارمندتان است.

فراموش نکنید که با اهدای هدایای تبلیغاتی به کارمندان خود ،علاوه بر اینکه از وی قدردانی نموده اید ، از وی بعنوان یک بازاریاب استفاده نموده اید زیرا با هر بار استفاده وی از آن هدیه تبلیغاتی شما در معرض دید همگان قرار خواهد گرفت.در واقع بشکلی هوشمندانه یک سرمایه گذاری تبلیغاتی با هدف رضایت کارمندانتان انجام داده اید.

یک نکته را هرگز از یاد نبرید.در صورتیکه شما یک شرکت تولیدی هستید و محصولاتی را تولید میکنید ،هرگز از محصولات خود به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده ننمایید.زیرا با چنین کاری در نظر کارمندانتان فردی خسیس به چشم خواهید امد و آنان هرگز به این نکته توجه نمیکنند که برای آن محصول مبلغی صرف شده و مبلغ آنرا برابر با قیمت تمام شده و یا حتی کمتر براورد میکنند حال آنکه میتوانستید آنرا با قیمتی بالاتر به بازار عرضه نمایید.ضمن اینکه افراد همواره بدنبال مواردی جدید هستند و با وسایلی که روزانه با آن سر و کار دارند ،چندان شان نخواهند شد زیرا برایشان عادی شده است.

چند نکته برای انتخاب هدایای تبلیغاتی برای کارمندان:

  • کاربردی بودن : مطلبی که چندین بار به آن اشاره نمودیم ، کاربردی بودن هدیه است.هدیه شما هرچند گران ولی غیر کارامد ، دیده نخواهد شد.
  • هم هدیه هم تبلیغات: در صورتیکه هوشمندانه اقدام نمایید ،هدیه ای را انتخاب میکنید که علاوه بر هدیه ، بتوان توسط آن تبلیغات نیز انجام داد.
  • بسته بندی شکیل:اولین چیزی که فرد از هدیه شما میبیند بسته بندی آن است.ممکن است شما یک هدیه ارزان قیمت مثل خودکار ارزان قیمت را به کارمند خود اهدا نمایید اما اگر بسته بندی شکیلی داشته باشد ،براورد او از قیمت هدیه بالاتر میرود.همینطور اگر هدیه ای گران قیمت به وی اهدا نمایید اما بدون بسته بندی ،ممکن است این فکر به ذهنش برسد که این هدیه قبلا استفاده شده و این کار را به نوعی توهین به خود تلقی نماید.بسته بندی زیبا ،نشان دهنده ارزش شما برای کارمندتان است.