کاربرد بروشور 3 لت

کاربرد بروشور 3 لت - چاپ آنلاین - سفارش چاپ - چاپ آنلاین بروشور

 

بروشور یکی از راه های تبلیغاتی است که شرکت ها یا سازمان ها از آن برای معرفی اجمالی خود به مخاطب از آن استفاده میکنند خصوصا در صورتیکه بروشور خود را از نوع سه لت آن انتخاب نمایید ،میزان این حجم از اطلاعاتی که قصد انتقال آن به مخاطب دارید بسیار بیشتر از سایر انواع دیگر بروشور است.زیرا در بروشور سه لت به دلیل قسمت بندی لت ها میتوان اطلاعات را بشکلی مرتب طبقه بندی و طراحی نمود.یکی از دلایلی که شرکت ها از بروشور برای معرفی محصولات خود استفاده میکنند ،قیمت نسبتا ارزان این روش نسبت به سایر روش ها من جمله چاپ کاتالوگ است.در چاپ بروشور معمولا تیراژ بالاست زیرا بصورت عمومی توزیع میگردد. طراحی بروشور انواع متفاوتی مانند بروشور دو لت ،بروشور سه لت ،بروشور پمفلت ،بروشور ضمیمه و بروشور Z-fold را در بر میگیرد.

یکی از رایج ترین انواع بروشور ،نوع بروشور سه لت است که به دلیل حجم کمی که دارد کاربرد زیادی در فضای تبلیغاتی را به خود اختصاص داده.همچنین در مواردی که گرماژ کاغذ پایین تر انتخاب گردد ،حمل و نقل آن توسط افراد بیشتر محتمل میگردد.از بروشور سه لت در موارد بسیاری استفاده میگردد من جمله برای معرفی اجمالی شرکت و استفاده از آن بعنوان یک کاتالوگ کوچک در صورتیکه حجم محصولات و فعالیت هایتان کم باشد .اما عمده مورد مصرف این نوع از چاپ بروشور در نمایشگاه ها است که شرکت ها سعی میکنند توسط این نوع از انواع اطلاع رسانی ،اطلاعات خود را در فضایی کم و مقرون به صرفه به مخاطب عرضه نمایند.همچنین میتوان از آن در کسب و کارهایی مانند رستوران که لیست انبوهی از محصولات را به مخاطبان خود معرفی مینمایند ،استفاده نمود.

 طراحی بروشور3 لت

  • زمان : زمان یک نکته طلایی در طراحی است.برای یک بروشور شما تنها 20 ثانیه فرصت دارید تا اطلاعات خود را به مخاطب عرضه دارید.بنابراین اگر طراحی شما در نگاه اول مخاطبتان را جذب نکند و شکل آن از انواع طراحی روتین باشد ،از طرف مخاطب پس زده خواهد شد.
  • لوگو : یکی از اهداف طراحی بروشور شناساندن آرم و لوگوی خود به مخاطب است.توجه نمایید که در صورتیکه بروشور شما سه لت است حتما باید نام و لوگوی خود را بر روی لتی قرار دهید که لت رویی است و در نگاه اول چشم مخاطب با آن درگیر میمشود.
  • تصاویر و رنگ ها : هدف از طراحی بروشور اشنایی اجمالی مخاطب با محصولات شماست.دقت نمایید که لازم نیست از تمام محصولات خود در طراحی استفاده نمایید.در هر صفحه نهایتا دو عکس کافی است.اما برای طراحی بروشور سه لت سعی نمایید در لت رویی یک عکس گیرا و یا از رنگ هایی با تناژ تند استفاده نمایید.رنگ را در تمام لت ها بشکلی مساوی بکار ببرید.
  • میزان حجم اطلاعات : سعی کنید اطلاعات خود را بشکلی تقسیم بندی شده در تمام لت ها بکار ببرید.اما این نکته را نیز از یاد نبرید که لت رویی از این قاعده مستثنی است و میتوانید این لت را بسیار ساده در نظر بگیرید.جالب است بدانید که بروشور های سه لت از نظر تاثیر گذاری بر روی مخاطب نسبت به سایر بروشورها من جمله بروشور دو لت ،تاثیر گذاری بیشتری را دارند.لذا در صورتیکه میخواهید تبلیغات اصولی داشته باشید بهتر است از این مدل استفاده نمایید.
  • مدل نوشتاری : در یک بروشور سه لت مطالب به شکل زیر در لت ها جایگذاری میگردند:
  • لت رویی : درج لوگو – درج عنوان با حروفی درشت – درج نام موسسه یا شرکت در پایین لت
  • لت دوم : عموما داخل یک کادر مخاطبان هدف قرار میگیرند و در زیر آن هدف از چاپ بروشور معرفی میگردد.
  • لت سوم تا ماقبل آخر : متن اصلی بروشور و عکس ها
  • لت اخر : بطور معمول در لت اخر تنها نام و نشانی سازمان درج میگردد اما میتوانید بطوری خلاصه یک نتیجه گیری در چند سطر بشکل مختصر چاپ نمایید.